ویداملک

اجاره خانه بهتر است یا خرید آن

خرید خانه در تهران | اجاره ویلا در نور مازندران چمستان تهران | گروه مشاورین املاک ویداملک

بیشتر مردم جامعه تصور می کنند که صاحب خانه شدن از مستاجر بودن بهتر می باشد و هر کسی دلایل خاص خود را برای این طرز فکر دارد. سوالی که پیش می آید این است  که صاحب خانه بودن یا مستاجر شدن؟ بین هر خانواده ای، شرایط خاصی با معیار های گوناگونی وجود دارد، نمی توانیم به یک تصمیم گیری نهایی در رابطه با همه برسیم. در این مقاله قصد داریم به نکات مهم در زمان خرید و یا اجاره کردن خانه بپردازیم. برای اطلاع از قیمت ، خرید ، اجاره و فروش خانه و ویلا در شمال ، مازندران ، تهران ، چمستان ، نور و … با بهترین قیمت میتوانید با گروه مشاورین املاک ویداملک تماس بگیرید.

نکات مهم خرید خانه در تهران

خرید خانه از تصمیم های حائز اهمیتی و حساسی برای یک فرد در طول زندگی به حساب می آید. زیرا سال های متوالی را با زحمت و برنامه ریزی کار می کند و تصمیم می گیرد آن را صرف خرید خانه و ملک دلخواه خود نماید. در زمان خرید خانه باید به چند نکته مهم توجه کرد. از این نکات مهم می توان به ثبات مالی، سنجیدن شرایط اقتصادی و… اشاره کرد. طبق صحبت های کارشناسان اگر قصد خرید ملک دارید، حتما اطمینان حاصل کنید که تا چند سال آینده ( حداقل ۳ سال ) از ثبات شغلی برخوردار هستید.

خرید خانه در تهران در هر زمان و شرایط، مستلزم پرداختی بالایی است و امکان دارد شما را وادار به گرفتن وام و یا قرض کردن از اطرافیان نماید. بنابراین تمام شرایط مالی و کاری خود را در نظر داشته باشید و توان مالی خود را بصورت کامل بسنجید. اگر درصورتیکه ۳ تا ۵ سال آینده ثبات شغلی و کسب درآمد مالی داشتید، سپس می توانید برنامه ریزی های لازم را برای خرید انجام دهید.

خرید خانه در تهران | اجاره ویلا در نور مازندران چمستان تهران | گروه مشاورین املاک ویداملک

نکات مهم درباره ی اجاره کردن خانه

باید مدت زمان سکونت خود را مشخص نمایید. بطور معمول اجاره آپارتمان ها طی قرارداد بسته شده یک ساله توافق می شود. ولی اگر شرایط شما، برای بستن قرارداد خاص می باشد و نیاز به زمان کمتر و یا بیشتری دارید حتما باید آن را با مشاور املاک مطرح نمایید. تا در آینده ای نه چندان دور به مشکل جدی بر خورد نکنید. میزان توان مالی خود را پیش از بستن هر قرارداد و یا تعهد نامه به درستی بررسی نمایید.

مبلغی که به عنوان اجاره ماهیانه قرار است پرداخت کنید، هرگز به شما بازگردانده نمی شود و شما هر ماه در یک تاریخ مشخص و معین موظف به پرداخت آن هستید. بنابراین پیش از بستن قرارداد، به خوبی شرایط مالی خود را بررسی کنید. ضمن اینکه اگر توان پرداخت هزینه به صورت ماهیانه را ندارید می توانید خانه ای را رهن نمایید. در این صورت مبلغی را طبق توافق به صورت کلی پرداخت می کنید و در در زمان بلند شدن از آن خانه، کل مبلغ پرداختی را دریافت خواهید نمود.

برای اطلاع از قیمت ، خرید ، اجاره و فروش خانه و ویلا لاکچری در مازندران ، تهران ، چمستان ، نور و … با بهترین قیمت میتوانید با مشاورین املاک حرفه ای ویداملک تماس بگیرید

پست های مرتبط

خرید ویلا در مازندران | فروش ویلا در تهران و مازندران | گروه مشاورین املاک ویداملک
ویلا ساحلی در شمال | خرید ویلا در تهران ، چمستان ، مازندران و نور | گروه مشاورین املاک ویداملک